masáže petra, Masáže sportovní a rekondiční, Masáž horkými lávovými kameny, Lymfatická masáž, Anticelulitidová masáž, Baňkování, Medové baňkování, Havajská masáž, Čínská tlaková masáž šíje a hlavy, Aromamasáže

     Masáže
 

 

Baňková masáž

 

 

   baňky nahřáté teplým vzduchem se přikládají na tělo, vzniká podtlak, dochází k prokrvení a tím pádem k uvolnění svalových zatuhlin a zároveň se aktivují akupunkturní body.Uvolňuje rychleji než klasická masáž!
 

 

 

  

   Baňkování je metoda stará několik tisíc let, pochází zřejmě ze staré Číny.

 

   Paracelsus napsal v první pol.16.stol.: „Kde příroda způsobila bolest, tam nahromadila škodlivé látky. Pokud není schopna tyto látky odstranit, musí ji ‚lékař‘ přispěchat ku pomoci a udělat na těchto místech pomyslný otvor.“ Baňkovalo se všemi předměty, v nichž lze docílit podtlaku. V Africe to byly kalabasy, v Indii upravované bambusové rourky, staří Germáni používali kravské rohy. 

 

 

   Spočívá v přikládání skleněných nádobek různých velikostí na pokožku. Díky podtlaku, který vznikne rozpínáním teplého vzduchu, se baňka přisaje a vtáhne kůži dovnitř – dané místo se silněji prokrví a působením podtlaku se z těla odplaví potními žlázami a lymfat.systémem všechny nečistoty, dochází k pročištění krve a zlepšení krevního oběhu. Zároveň dojde k uvolnění ztuhlých svalů a k odstranění bolestí. Díky podtlaku jde masáž více do hloubky.

 

 

   Velmi příjemná je masáž,když se přisátou baňkou přejíždějí záda - docílí se tak výraznějšího prokrvení pokožky. Slabý tah,vyvíjený při baňkování, stimuluje podkožní kapiláry, což aktivuje funkci krevních cév ve svalech. Masážní baňkami se zvýší cirkulace krve a tím dochází k okysličení bolestivých míst. Baňkami se ovlivňují procesy i na místech vzdálených aplikaci.

 

   Tato metoda je vhodná i při revmatizmu. Prokrvují se lépe klouby a zvýší se sekrece synoviální tekutiny.

 

   Tato baňková masáž je naprosto bezbolestivá, pociťujete pouze pnutí, jakoby táhnutí kůže. Již bezprostředně po masáži se někdy dostaví nečekaná úleva. V případě zrudnutí a následného zčervenání pokožky dochází k aktivnímu čištění, zapojuje se lymfatický systém. Proto vzniklé modřiny nejsou škodlivé, nejsou bolestivé jako klasické modřiny a do tří dnů většinou zmizí.

 

 

 

  Kontraindikace:     

 

   - křečové žíly

   - jakékoliv otevřené rány

   - otoky srdečního původu

   - gangrémy

   - vážnější onemocnění krve, plic a srdce

   - pohmožděniny, modřiny

 

   Doporučujeme:        

 

   - pravidelný přísun tekutin

   - posléze odpočinek 

 

 

Baňkování by se mělo opakovat 3x – 4x v rozmezí po 4-6 dnech.

 

 

 

 

ZPĚT

 

 

   
 
 (c) 2008 Všechna práva vyhrazena

Bihaja design