masáže petra, Masáže sportovní a rekondiční, Masáž horkými lávovými kameny, Lymfatická masáž, Anticelulitidová masáž, Baňkování, Medové baňkování, Havajská masáž, Čínská tlaková masáž šíje a hlavy, Aromamasáže

     Masáže
 

 

Manuální lymfodrenáž
(lymfatická masáž)

 

    Cílem této jemné hmatové techniky je především podpora odtoku lymfy ke sběrným lymfatickým uzlinám a tím zmírnění a odstranění otoků nohou, rukou atd.

 

 

  

   Lymfatická masáž zajišťuje správný odtok lymfy z celého těla do krevního oběhu. (přebytečné vody a toxických látek) Je to nejúčinnější masážní technika, která může odstranit mízní otok, přispívá k celkové regeneraci a harmonizaci tělesné energie. 

 

  Lymfa.masáž má za úkol zlepšit pohyb lymfatických tekutin v těle a tím i odvádění nečistot z krve, které mohou být příčinou mnoha závažných onemocnění.Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytváří se tukové polštářky, pomeranč.kůže a otoky.

 

  Pomocí této jemné techniky lze zbavit tělo otoků, aktivovat lymfu, dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven, posílit imunitu, vyléčit zdravotní problémy, kterým by klasická sportovní masáž uškodila.

 

  Manuální lymfodrenáž má jinou techniku a funkci než známá masáž klasická (ta se zaměřuje na svaly a šlachy a využívá větší tlak). Lymfatická masáž působí na lymfatický systém, který je z 80 % v podkoží. Provádí se plošnými kruhovitými a spirálovitými hmaty s pomalou frekvencí a na rozdíl od klasické masáže jsou speciální hmaty prováděny jemným tlakem !!!

  

  Lymfatická masáž používá speciální masážní hmaty k uvolnění mízních uzlin a cév. Tím dochází k zlepšení průtoku mízy v cévách. Dále se zlepšuje prokrvení a elasticita svalů, kůže a pokožky.

 

 

  Absolutní kontraindikace:

 

   -    akutní virové či bakteriální onemocnění

   -    onkologická onemocnění, která nejsou v remisi

   -    akutní žilní onemocnění-trombóza, záněty

   -    těhotenství

   -    velmi vysoký krevní tlak

   -    astma

   -    zelený oční zákal

 

  Kontraindikace relativní:

 

    Otoky způsobené onemocněním srdce, ledvin, jater

 

  Správná cirkulace lymfy:

 

   - pročištění lymf.systému

   - odbourávání podkožního tuku

   - celulitida

   - vyplavování toxinů, což zlepšuje svalovou činnost a regeneruje svaly

   - odstraňování únavy

   - odstraňování otoků nohou, ulehčuje křečovým žilám

   - zmírnění akné

   - ulevuje od bolesti (např.při migréně nebo tzv.těžkých nohou)

   - zpevňuje pokožku

   - vhodné při zažívacích potížích

   - poúrazových a pooperačních stavech

   - po ozařování

 

U lymfa.masáže se jako první musí uvolnit uzliny v oblasti krku, je to takový malý centrální systém, který je potřeba otevřít.

 

V druhé části se uvolní lymfatické uzlinky v oblasti, na kterou jsme se zaměřili.

 

Třetí část- konkrétní lymfatická masáž, která nesmí být tlaková!

 

 

 

 

Lymfatická masáž ztrácí účinek v kombinaci s jakoukoli jinou technikou masáží v jednom dni!!

 

   Po prvních dvou až třech ošetřeních je teprve cítit výrazné uvolnění, dostavit se může i zvýšené vyměšování sliznic (nos, střeva..), někdy se dostaví větší žízeň, zdravý pocit hladu a častější zívání. Efekt zpevnění a zmenšení otoků, způsobený dokonalejším odtokem lymfa, se objeví po 3-4 lymfa.masážích. Ale to je velmi individuální, záleží také na přístupu k vlastnímu tělu a zdraví, taktéž na věku a tělesné hmotnosti.

 

  ROZDÍL MEZI MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽÍ A PŘÍSTROJOVOU MASÁŽÍ:


   Tady jednoduše platí, že ruka se přístrojem nahradit nedá.

   - ML má mnohem větší účinek.

   - Působí přesně na konkrétní místa po celém těle.

 

  Je dobré masáž spojit a pravidelným pohybem!

 

  Pro zmenšení otoků je také důležitý způsob dýchání.Při dýchání potřebujeme dosáhnout stavu, kdy se při nádechu začne zvedat břicho a teprve potom případně trochu hrudník. Hlavním důvodem tohoto dýchání je masáž vnitřních orgánů, posílení a zpevnění břišních svalů a zabezpečení pohybu lymfy.

 

 

ZPĚT

 

 

   
 
 (c) 2008 Všechna práva vyhrazena

Bihaja design