masáže petra, Masáže sportovní a rekondiční, Masáž horkými lávovými kameny, Lymfatická masáž, Anticelulitidová masáž, Baňkování, Medové baňkování, Havajská masáž, Čínská tlaková masáž šíje a hlavy, Aromamasáže

     Masáže
 

 

Sportovní a rekondiční masáž

 

    užívá se pro uvolnění svalů a jako prevence bolestí pohyb.aparátu, napomáhají při regeneraci sil a odstranění únavy, přispívá k lepší regeneraci svalového aparátu, brání zkracování svalů a zvyšují jejich elasticitu.

 

 

   Masáž je speciální procedura, která je využívána především k upevnění tělesného i duševního zdraví, k posílení organismu, ke zvýšení výkonnosti nebo k osvěžení po fyzické i psychické námaze či ke zlepšení celkového vzhledu, popřípadě k léčení nebo doléčování některých chorobných i poúrazových stavů.

 

   Cílem masáže je ovlivnění místních i celkových stavů, obtíží a změn vyvolaných nemocí, zraněním, námahou, popř. má význam preventivní.

  

  Masáž působí bezprostředně na povrch těla. Účinkem masérských hmatů dochází k překrvení a k začervenání až zrudnutí kůže a tím také zvýšení teploty těla. Zvyšuje se podstatně výživa kožních buněk a zlepšuje se jejich činnost.

 

   Je všeobecně známo, že masáží pěstěná pokožka se stává vláčnou, je pružnější a pevnější, a proto nepodléhá tolik tvorbě vrásek. Je také odolnější vůči povětrnostním vlivům, slunci, dešti, mrazu apod.

 

 

 

   Masáž má dobrý vliv i na klouby. Zejména na zvyšování nebo udržování jejich pohyblivosti. U lidí s nedostatkem pohybu je kloubní pohyblivost zmenšena. Uplatněním masérských hmatů na pohybově zanedbaném kloubu lze přispět k urychlenému vstřebání všech přebytečných a odpadových látek, které jsou často příčinami zvýšené únavy, ale i obtíží a bolestí. Masáží se kloub uvolňuje a rozsah kloubní pohyblivosti se zvětšuje. Urychluje odstranění bolesti a zlepšuje kloubní pohyblivost.

 

   Masáž působí na celkové zlepšení krevního a mízního oběhu. Usnadňuje též odtok zplodin, které vznikají ve svalech po tělesné námaze, a tím urychluje odstraňování pocitu únavy. Působením masáže na povrch těla lze také příznivě působit i na orgány v hloubce.

 

   Masáž má vliv i na nervovou soustavu.

 

 

   Účinky masáže:

·         výrazné zvýšení prokrvením masírované oblasti

·         snížení hladiny stresu a zmírnění celkového napětí

·         tempem dochází i k podpoře činnosti lymfatického systému

·         odstraňování kyseliny mléčné ze svalů

·         odstraňování svalových spasmů a tím uvolnění svalů,zlepšuje svalovou činnost

·         odstraňování povrchových zrohovatělých vrstev kůže

·         zvýšení sekrece potních žláz a normalizace napětí kůže

·         třením se dosahuje urychleného vyprazdňování povrch.žil a lymfatických cest

 

   Kontraindikace:

·         horečky

·         infekční onemocnění

·         extrémní námaha

·         kožní choroby

·         vážná onemocnění a hemofilie

 

 

ZPĚT

 

 

 

   
 
 
 (c) 2008 Všechna práva vyhrazena

Bihaja design