masáže petra, Masáže sportovní a rekondiční, Masáž horkými lávovými kameny, Lymfatická masáž, Anticelulitidová masáž, Baňkování, Medové baňkování, Havajská masáž, Čínská tlaková masáž šíje a hlavy, Aromamasáže

     Jarní očista těla
 
JARNÍ OČISTNÉ BYLINKY
Kopřiva dvoudomá
je v jarních měsících vhodná nejen ve formě čaje, skvěle se hodí také do polévek a lze z ní připravit výborný např. "kopřivový špenát" nebo oblíbenou velikonoční nádivku. Kopřiva obsahuje vitamin C, betakaroten a vitamin A, vápník a železo. Působí močopudně a rozpouští hleny v našem těle, zároveň je vhodná při chudokrevnosti, akné, ekzémech a revmatismu. Kopřivu bychom měli užívat v časově omezených opakujících se kůrách o intervalu cca 2 týdny.
Pampeliška - smetánka lékařská
je odedávna součástí jarních čistících kůr. Její čerstvé mladé listy mají poměrně silné močopudné účinky, aktivují činnost ledvin a jater, významně tak podporují detoxikaci organismu. Obsahuje vitamíny C, A, B a betakaroten, křemík, draslík a vápník. Pro svou nahořklou chuť jsou vhodné především do zeleninových salátů.Zkonzumované množství by nemělo překročit asi 1 větší hrst čerstvých listů na osobu, někteří citliví jedinci by po konzumaci většího množství mohli pocítit mírné zažívací potíže.
Sedmikráska chudobka
její listy i květy se často používají do salátu, vhodné jsou i do polévky. Můžeme je také ale vyzkoušet jíst pokladené na chléb s máslem, ač to možná někomu bude připadat neobvyklé, je to jeden ze starých používaných receptů. Listy i květy sedmikrásky mají téměř stejné účinky na náš organismus. Látky v nich obsažené působí močopudně, lehce podporují pocení a čistí krev, zároveň stimulují funkci žlučníku a jater. Pro své účinky jsou doporučovány při potížích jako je akné, ekzémy, dna, artritida a pod.
Ostropestřec mariánský
se používá při potížích s trávením, onemocněních jater a žlučníku, regeneruje a chrání játra po prodělaných jaterních onemocněních, při poškození jater alkoholem a je vhodný pro podporu léčby při onemocnění slinivky,na správnou funkci žlučníku a uvolňování žluči v procesu trávení.
   
Recept na jarní čistící bylinkovou polévku.
(na cca 2-3 litry) 2 velké brambory, 2 velké cibule, 4-5 stroužků česneku, 1 mrkev, 1 vejce, 2-3 hrsti čerstvých mladých vršků kopřivy, cca 20 listů šťovíku, cca 20 listů česnáčku, koření: sůl, pepř, kmín, podle možností petrželka, majoránka, oregano, pažitka a pod., jedna lžíce rostlinného oleje
- (postupujeme velmi podobně jako při přípravě česnečky) brambory a cibuli nakrájíme na kostičky, mrkev nastrouháme, přidáme koření a olej, vaříme než jsou brambory téměř měkké, na posledních cca 10 minut varu přidáme pokrájené bylinky a vejce, těsně před koncem varu pak prolisovaný česnek. Při servírování doporučuji přidat do polévky strouhaný sýr.
   
Očišťovací bylinná směs (čaj léčitele Josefa A. Zentricha)
1 lžíce listů ostružiníku
1 lžíce listů maliníku
1 lžíce listů černého rybízu
1 lžíce listů lesního jahodníku
1 lžíce kopřivy

Tři lžíce směsi zalijeme 750 ml studené vody a pod pokličkou necháme louhovat do rána. Ráno necháme přejít několika vteřinovým varem. poté ještě 5-10 minut louhujeme a scedíme do termosky. Nalačno vypijeme 250 ml a zbytek po doušcích během dne. Kůru takto provádíme jeden měsíc.
   
ZELENÁ VITAMÍNOVÁ BOMBA:
dvě hrsti mladých výhonků kopřivy a pampelišky buď odšťavníme v odšťavňovači nebo rozmixujeme v 0,5l vody, necháme 4 hodiny odstát pak přecedíme přes plastové sítko a vypijeme.
Tento postup opakujeme 7 dní. Tato kůra čistí krev, střeva a je výborná pro doplnění minerálů, hlavně železa.

 

 

 
   
 
 
 (c) 2008 Všechna práva vyhrazena

Bihaja design