masáže petra, Masáže sportovní a rekondiční, Masáž horkými lávovými kameny, Lymfatická masáž, Anticelulitidová masáž, Baňkování, Medové baňkování, Havajská masáž, Čínská tlaková masáž šíje a hlavy, Aromamasáže

     Jarní očista těla
 
Detoxikační jednodenní mono dieta
Tento termín se užívá pro den, ve kterém budete po celý jeho průběh konzumovat pouze jeden druh potravy- syrovou zeleninu (například mrkev), syrové ovoce (třeba jablka) nebo vařenou potravu (pohanku, brambory nebo rýži).
Takto strávený den odlehčí vašemu zažívacímu traktu a pořádně pročistí tělo, navíc většinou nevyvolává žádné abstinenční příznaky, takže můžete vykonávat běžné denní činnosti, přesto je nejlepší zvolit pro tento den sobotu nebo neděli.
Strava je rozložena tak, aby se konzumovala průběžně po celý den v intervalu dvou hodin. Důležitý je dostatečný přísun tekutin.

Na dietu se připravte vždy týden dopředu, kdy postupně začnete odbourávat kofein- colu, kávu, černý čaj, alkohol, cigarety, přerušíte konzumaci červeného masa, cukrovinek, smažených pokrmů.

Den předem otevřete lednici a zbavte se všech potravin, které by vás mohly zlákat a nakupte si věci, které budete na mono dietu potřebovat:

Pokud budete držet dietu ze syrového ovoce, nakupte si dva až tři kilogramy jednoho z následujících druhů ovoce- jablka, hrušky, papája, ananas.
Pokud zeleninovou, pak stejné množství zeleniny-karotky, zelí nebo okurky.

V případě mono diety z vařeného jídla si vyberte z pohanky, brambor nebo rýže.
Večer předem si dejte jen nějaké lehké jídlo, například zeleninovou polévku, salát. Připravte si zklidňující lázeň, případně ještě zajděte na masáž, pak vypijte šálek meduňkového čaje pro dobré usínání a jděte si lehnout.
  Průběh mono diety:
1) Ráno začněte sklenicí horké vody a vymačkanou půlkou citronu, čímž vyrovnáte hladinu ph a vyprovokujete k činnosti játra.
2) Důležitým aspektem při detoxikaci je lymfa, která odvádí z těla nečistoty- čím rychleji proudí, tím rychlejší je odtok nečistot. Kartáčováním pokožky podpoříte lymfatický oběh.
Kartáčování probíhá nasucho a to tak, že kartáčem s přírodními vlákny budete postupně masírovat celé tělo, od končetin ke hlavě. Dlouhými plynulými pohyby začínáme kartáčovat u bodu, který je nejvíce vzdálen od srdce. Kartáčování nasucho podporuje prokrvení kůže, krev lépe proudí vlásečnicemi, aktivuje se krevní a lymfatický oběh
3) Každou detoxikaci vylepší pohyb (procházka,protahovací cvičení, Pilatek, joga). Větší tělesnou námahu nechejte na jiný den!!
4) Jídlo si rozdělte na jednotlivé porce tak, abyste každé dvě hodiny konzumovali stejné množství. Ovoce nebo zeleninu důkladně omyjte. Pohanku, brambory nebo rýži uvařte v nesolené vodě a k tomu si připravte zálivku ze lžičky olivového oleje a citronové šťávy.
V průběhu celého dne pijte, pokud jíte ovoce, můžete
si vodu ochutit tak, že do ni vymačkáte citron nebo pomeranč, pokud jíte například mrkev, můžete si do vody přidat vylisovanou mrkvovou šťávu.
5) Přes den nezapomínejte na relaxaci. Dopřejte si bylinkovou lázeň, kterou připravíte tak, že do staré silonové punčochy vložíte bylinky (například mateřídoušku, meduňku, levanduli), pak punčochu zavěšíte na kohoutek tak, aby na ni tekl při napouštění vany proud vody.
6) Jděte brzy spát. Druhý den po detoxikaci začněte opět něčím lehkým, teprve postupně přecházejte na vaši obvyklou stravu. Po detoxikaci byste se měli cítit lépe, čistěji a plní energie.

 

 

 
   
 
 
 (c) 2008 Všechna práva vyhrazena

Bihaja design